W Polskim Radio 24 o uchodźcach na polsko-białoruskiej granicy.

W popołudniowej rozmowie w audycji  Polskiego Radia 24 prowadzonej przez  Adriana Klarenbacha  „Rozmowa 24” powiedziałam m.in. „Obrazki uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy czy to wojska czy straży granicznej, którzy nie pozwalają podać szklanki wody czy pomocy medycznej, to takie obrazki nie budują mojej dumy ”

Zapytana o wypowiedź Władysława Frasyniuka odpowiedziałam, że nie popieram takiego języka i stwierdzeń. Zaznaczyłam jednak, że sytuacja z którą mamy do czynienia nie sprzyja polskim mundurowym. – Obrazki uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy czy to wojska czy straży granicznej, którzy nie pozwalają podać szklanki wody czy pomocy medycznej, to takie obrazki nie budują mojej dumy – podkreśliłam.

– Jest jedna formacja, która zasługuje na szczególny szacunek i wyrazy dumy. W 1992 roku spłonęło ponad 9 tys. hektarów lasu w Kuźni Raciborskiej. Zginęło tam dwóch strażaków. Dziś strażacy niosą pomoc innym krajom. To jest odpowiedni przykład – dodałam.

Podkreśliłam, że należy respektować i porządek prawny i kwestie związane z dbaniem o imigrantów. – Jednym porządkiem jest ochrona granic i wypełnianie zobowiązań także międzynarodowych, a drugim kwestie związane z humanitaryzmem. Oba porządki powinny być przestrzegane – powiedziałam.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy poniżej:


Opublikowano

w

,

przez