czolówka www w mediachPR 24 02.07.2021 kopia

Dziś gościłem w Polskim Radio 24 w audycji „Rozmowa poranka – 24 pytania” Rozmowa dotyczyła rezultatów posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, które odbędzie się 3 lipca.

W obradach ma wziąć udział Donald Tusk, który przedstawi swoje plany na powrót do krajowej polityki.  W rozmowie z redaktorem Stanisławem Janeckim odniosłam się do trwających rozmów pomiędzy liderami PO. – Zarówno doświadczenie samorządowe, entuzjazm dziesięciu milionów wyborców Rafała Trzaskowskiego, jak i ogromne doświadczenie i międzynarodowa pozycja Tuska będą pomocne i oczekiwane. Wielką zaletą Donalda Tuska jest to, że potrafi się odnaleźć w wyzwaniach współczesności, nie odwraca się wstecz, jak Jarosław Kaczyński, który żyje jakąś wyobrażoną przeszłością. Ogromną zasługą  Borysa Budki, jest to , że jest „spinaczem” tego pomysłu.

W sobotę będziemy mieli do czynienia z odpowiedzialną decyzją za Platformę Obywatelską tej trójki. Mamy ogromne wyzwania przed Polską i światem, musimy znaleźć na nie receptę. Nie wątpię, że ruszymy do przodu, zgodnie z oczekiwaniami naszych wyborców, którzy oczekują porozumienia.

Mam nadzieję także, że w sobotę usłyszymy dobre wiadomości i będziemy wspólnie pracować nad taką formułą PO, która odpowiada na nowoczesność i współczesne wyzwania naszych wyborców – zaznaczyłam.

Poniżej zapis video rozmowy.