Wczoraj (26.11.2020r.) tematem audycji „Rozmowa PR24” była uchwalona właśnie rezolucja PE, potępiająca #WyrokNaKobiety! – to jasny sygnał, że Parlament Europejski stoi po stronie praw kobiet w Polsce – powiedziałam.

Orzeczenie trybunału mgr Przyłębskiej zagraża zdrowiu i życiu kobiet. Zdaniem europosłów, „ograniczenie lub zakazanie prawa do aborcji w żaden sposób nie eliminuje aborcji, a jedynie spycha ją do podziemia, prowadząc do wzrostu liczby nielegalnych, niebezpiecznych, tajnych i zagrażających życiu aborcji

PE podziela stanowisko większości Polek i Polaków, a zwłaszcza Polek, przeciwne orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego i wypowiada się w obronie praw kobiet, równego dostępu także do pomocy medycznej i przeciwko torturom, które są skutkiem zakazu aborcji z powodu przesłanki embriopatologicznej

Orzeczenie TK dotyczące zakazu terminacji ciąży , między innymi na skutek wad letalnych płodu, to „skazywanie kobiet na heroizm, w sytuacji, gdy nie można go żądać od nikogo”. Uznane zostało za rodzaj tortury  – takie argumenty są podnoszone powszechnie przez kobiety nie tylko w Polsce, ale i w Europie.  Większość dokonywanych dotychczas w Polsce aborcji dotychczas miała miejsce na podstawie przesłanki, która teraz okazuje się być nielegalna.

Restrykcyjne  prawo ws. aborcji nie jest nigdzie skuteczne – najmniej aborcji jest w krajach, w których jest ona dopuszczalna pod pewnymi warunkami, gdzie jest powszechnie dostępna antykoncepcja i edukacja seksualna.

Nagranie audycji  na stronie PR24.pl po kliknięciu w  obrazek:

GL PR24