Oczyszczalnia ścieków w Ciechowicach – inwestycja za 7,5 mln złotych -otwarta!

Na zaproszenie Anny Iskały, pani Wójt Gminy Nędza, w której leży miejscowość Ciechowice uczestniczyłam w uroczystym otwarciu jakże ważnej dla gminy inwestycji – oczyszczalni ścieków. Inwestycji w przyszłość, bezpieczeństwo i ekologię. Jak powiedziała główna sprawczyni tego przedsięwzięcia – ” każdy kolejny wójt w swoim programie wyborczym będzie miał stały punkt, którym będzie rozbudowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy, poprzez przyłączanie kolejnych miejscowości do oczyszczalni.”

Budowa oczyszczalni otwiera szerokie pole do inwestowania w gminie. Bez kanalizacji sanitarnej trudno liczyć na nowych mieszkańców oraz inwestorów. Więcej o tej inwestycji przeczytasz tu:

https://www.nowiny.pl/165979-milionowa-inwestycja-nedzy-w-gminie-powstala-oczyszczalnia-sciekow.html

Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziło wystąpienie Wójt Anny Iskały, która przypomniała historie powstawania inwestycji.

Ja także zabrałam głos wspominając, że budowa kanalizacji pochłania ogromne pieniądze, których tak naprawdę później gołym okiem nie widać, bo większość urządzeń zakopywana jest pod ziemią, oprócz oczyszczalni taka jak ta w Ciechowicach. – To, że te inwestycje się rozwijają także w małych miejscowościach, świadczy o tym, jak nasza świadomość ekologiczna wzrosła – stwierdziłam. całość mojego wystąpienia – poniżej:

Kolejnym punktem uroczystości było wspólne przecięcie wstęgi a następnie zwiedzanie obiektu. Oto krótka relacja fotograficzna z wydarzenia. Zdjęcia m.in. nowiny.pl, naszraciborz.pl


Opublikowano

w

,

przez