czołowka woda wrocław 1 kopia

Na zaproszenie organizatorów Kongresu WODA – MIASTO – JAKOŚĆ ŻYCIA 2021 oraz  Open Eyes Economy on Tour wzięłam udział w  wydarzeniu Wodny Okrągły Stół  – „Gospodarowanie wodą – wyzwania dla Polski”, który odbył się 8 września  w Concordia Design Wrocław .

kogres logo

W wydarzeniu  transmitowanym na żywo na  platformie Live OEES  wzęli  udział eksperci w zakresie gospodarki wodnej, naukowcy i praktycy oraz politycy. Wśród specjalistów biorących udział w dyskusji  znalazły się m.in. osoby, które w ubiegłym roku przygotowywały Raport oraz Alerty Wodne – dokumenty przedstawiające wnikliwą analizę problemów wodnych w Polsce – które powstały z inicjatywy think tanku Open Eyes Economy. (Dokumenty te są dostępne na stronie  https://oees.pl/dobrzewiedziec/  Debata została podzielona na trzy główne sesje dotyczące walki z zagrożeniem suszami i powodziami oraz problematyki gospodarowania zasobami wodnymi w miastach i wsiach. W trzeciej części zostały przybliżone programy i polityka wsparcia dla polskich samorządów. Zostałam zaproszona do tego ostatniego panelu po nazwą „Polityka wodna w Polsce”, którego moderatorem był prof.dr hab. inż. Janusz Zaleski – Wiceprzewodniczący Rady Programowej Kongresu WODA – MIASTO – JAKOŚĆ ŻYCIA 2021 .   Moje wystąpienie poniżej:

 

W wypowiedzi uzupełniającej odniosłam się do twierdzenia, że z pieniędzy z ETS można by finansować zadania gospodarki wodnej. Oto moja wypowiedź.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment