Cała moja rodzina pochodzi ze Śląska. Rodzice i dziadkowie Mamy mieszkali w Siemianowicach Śląskich, całe swe życie związani byli z Laurahütte Donnersmarcków później Hutą Jedność. Ojciec i jego familia to mieszkańcy rolniczych stron pogranicza śląsko-morawskiego, których historia rodzinna sięga wg dokumentów XVII wieku i związana jest z miejscowością, w której mieszkam do dziś – z Krzanowicami. Mówią o mnie „Dzioucha z Krzynowic”.

Oto akt ślubu w jęz. łacińskim z 1693 roku moich przodków Bartolomeusza i Evy Mariny Kuballów spokrewnionych z rodziną Koselów (moje nazwisko panieńskie) poprzez małżeństwo prapradziadka Jakoba z Marie Kuballa.

Podkreśliłam moją śląską tożsamość w wystąpieniu na briefingu prasowym w Wodzisławiu Śląskim, podczas którego Rafał Trzaskowski wsparł ekipę Koalicji Obywatelskiej startującą w wyborach do Sejmu z naszego okręgu.

W wypowiedzi dla portalu nowiny.pl na zadane pytanie odnośnie podnoszenia mojej tożsamości przy okazji kampanii wyborczej stwierdziłam, że niezależnie od sytuacji zawsze moje pochodzenie i moje korzenie starałam się akcentować.

Oto moje pytania do premiera Morawieckiego, posła przecież ze Sląska, zadane 'po naszymu”

W gościnie w Radio Vanessa rozmawiam z redaktorem Piotrem Szolcem w jego cieszącej się w naszym regionie i nie tylko coniedzielnej audycji „Biesiada śląska” o różnych stronach identyfikowania się ze Śląskiem i śląskością.

Mój spot z poprzedniej kadencji – zawsze aktualny.