Tym razem pogoda pozwoliła mnie i Sławomirowi Neumnnowi, a także samemu przewodniczącemu spotkać się z mieszkańcami w plenerze.

My w Olecku Na Placu Wolności przy Pomniku Wdzięczności. Pierwsze pytanie jakie padło w rozmowie z nami brzmiało: Czy mają Państwo pomysł, jak wygrać wybory?

Na pewno jednym z najważniejszych pomysłów są właśnie spotkania w całej Polsce.

Zanim rozpoczęliśmy spotkanie z mieszkańcami rozmawialiśmy z o problemach przedsiębiorców w Zakładzie Produkcyjno – Usługowym Prawda zajmującym się produkcją galanterii sklejkowej oraz mebli z litego drewna. Zakład ma wieloletnią tradycję współpracy z IKEą.

Mieliśmy także ważne spotkanie z Burmistrzem Olecka Karolem Sobczakiem oraz miejskimi radnymi.

Rozmawialiśmy o niezbędnych zmianach w finansowaniu edukacji i czekających ją wyzwaniach.

Podobne spotkania otwarte w ramach akcji „Tu jest przyszłość” odbyły się całym województwie warmińsko-mazurskim. Parlamentarzyści mówili o programie KO, a przede wszystkim zachęcali do udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych. Takie spotkanie w Lidzbarku Warmińskim odbył Donald Tusk. Poniżej zapis video.

Następnego dnia w Olsztynie obyło się tradycyjne podsumowanie wizyty na Warmii i Mazurach podczas posiedzenia Parlamentarnego Klubu KO. Poniżej relacja wideo.

I migawki z posiedzenia Klubu.