Ministerstwo Klimatu i Środowiska szuka furtki do odstrzału chronionych żurawi, gęsi i kormoranów

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w pierwszej połowie października wystąpił do ministra klimatu i środowiska z wnioskiem o podjęcie działań w celu zmiany przepisów ustawy z kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody i odpowiednich rozporządzeń wykonawczych. Zrobił to „w związku z liczną korespondencją wpływającą do Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz mając na uwadze skargi rolników, których uprawy są niszczone bądź uszkadzane w znacznym stopniu przez ptaki chronione”.

Wraz z innymi posłami  Klubu Koalicja Obywatelska złożyłam swój podpis pod interpelacją (nr 15399) w tej sprawie  do Ministra Klimatu i Środowiska. Poniżej skan interpelacji i link do niej, a także artykuł w”Gazecie Wyborczej” wskazujący na przyczyny naszej interwencji  oraz odpowiedź ministerstwa .

Interpelacja Wspólna nr 15399 do Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie odstrzału ptaków chronionych

Interpelacja Wspólna nr 15399 do Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie odstrzału ptaków chronionych skan

Tutaj link do pełnej treści artykułu:  https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26530328,ekologia-ministerstwo-klimatu-i-srodowiska-szuka-furtki-do.html?disableRedirects=true

 wyborcza

I odpowiedź ministerstwa – całość czytaj po kliknięciu w link: Odpowiedz Ministra Klimatu i Środowiska na Interpelację Wspólną nr 15399 do w sprawie odstrzału ptaków chronionych   lub w skan 1 strony dokumentu.

Odpowiedz Ministra Klimatu i Środowiska na Interpelację Wspólną nr 15399 do w sprawie odstrzału ptaków chronionych-1skan


Opublikowano

w

, ,

przez