Miejskie zakończenie Roku Szkolnego 2022/23 w SP nr 15 w Raciborzu

„Ostatnie lata to, niestety czas nieprzyjaznego dla edukacji państwa. Czas niezwykle  trudny. W wymiarze materialnym , zwłaszcza gdy mowa o wynagrodzeniach nauczycieli. Ale też w wymiarze intelektualnym, duchowym ale też moralnym…   Mam jednak głęboką i uzasadnioną nadzieję, że ten okres (ostatnie osiem lat – tyle co podstawówka)  właśnie z końcem tego roku szkolnego się kończy a jesienią zaczniemy nowy, dobry dla Polski czas, także dla edukacji”

 – powiedziałam na uroczystości miejskiego zakończenie roku szkolnego w Raciborzu.

A oto zapis mojego wystąpienia: (zdjęcia w artykule i video pochodzi z portalu nowiny.pl)

Uroczystość ta odbywa się co roku w innej szkole, dla której miejski samorząd jest organem założycielskim. W tym roku była to Szkoła Podstawowa nr 15. Gratulowałam też uczniom i nauczycielom sukcesów i dziękowałam za ich wysiłek.

Tych ostatnich porównałem do szlifierzy diamentów, czyniących z talentów swoich wychowanków   prawdziwe brylanty – a to najprawdziwsze nasze skarby i najcenniejsza inwestycja w przyszłość naszej Ojczyzny.  

Więcej:

Choć prezydent Polowy zazdrości 72. dni wakacji, to nauczyciele spędzą je głównie pod gruszą

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/221483-choc-prezydent-polowy-zazdrosci-72-dni-wakacji-to-nauczyciele-spedza-je-glownie-pod-grusza.html


Opublikowano

w

,

przez