Lasy Państwowe w służbie Solidarnej Polski!

Nie tylko Fundusz Sprawiedliwości ale też Lasy Państwowe w służbie Solidarnej Polski!

Drobny anegdotyczny wręcz przykład jak dworzanie Ziobry „oprawiają” swoje występy na lokalnych piknikach i dożynkach. Otóż Michałowi Wosiowi, sekretarzowi stanu w ministerstwie sprawiedliwości, w którego kompetencjach są obecnie więzienia na tych lokalnych eventach towarzyszą przez wiele godzin ekspozycje leśników rozdających drzewka z „liścikiem” od wiceministra ze zgrabnym konterfektem. Na wyścigach ciągników w podraciborskich Krowiarkach rozdano 600 takich sadzonek i ozdabiano też trasy przejazdu a jakże.

W całym okręgu M.Wosia weekendowych imprez niemało a koniecznym ich elementem są podziękowania włodarzy ze sceny dla hojnego dobrodzieja.

Fundusz Sprawiedliwości  to oczywista partyjna skarbonka w gestii resortu Ziobry z kilkuset milionowym rocznym budżetem. Potwierdził to wielokrotnie już NIK – czekamy na opublikowanie najnowszego raportu o „korupcjogennych praktykach” jak określili kontrolerzy zarządzanie FS.

Drugim łupem przybudówki PiS  są Lasy Państwowe. Tu decyduje o wszystkim funkcjonariusz Solidarnej Polski, wiceminister ale w randze pełnomocnika Premiera, Edward Siarka. Warto przypomnieć, że stało się to na wniosek odchodzącego podówczas z fotela ministra środowiska Michała Wosia.

Łup to ważny, bo to instytucja de facto wyjęta spod demokratycznej i sądowej kontroli a jeszcze nieprzytomnie bogata w publiczny grosz i umundurowaną karną  armię 25 tys. leśników. Warto zaznaczyć, że ten moloch zarządza 1/4 powierzchni Polski!

W związku z wydarzeniami na pikniku „Ciapek Racing 2021”, „XXVIII Dni Rydłutów” i dożynkami wiejskimi w powiecie raciborskim, opisanymi wyżej, a których bohaterami byli Lasy Państwowe i sekretarz stanu, poseł Michał Woś złożyłam na ręce  Ministra Klimatu i Środowiska interpelację poselską. Oto jej treść:

Interpelacja do Ministra Klimatu i Środowiska pdf

interpelacja MKiŚ Woś sadzonki kopia

WhatsApp Image 2021-08-30 at 19.12.55

WhatsApp Image 2021-08-30 at 19.12.55 (1)

Odpowiedź Ministerstwa poniżej. I kto tu kłamie? Czy Lasy okłamują ministra Siarkę czy ten okłamuje Marszałek Sejmu RP

Odpowiedź Ministra Klimatu i Środowiska

standard

akcja Wos kopia

241128857_381672476865305_1580472871585258625_n

 

 


Opublikowano

w

,

przez