Na moje zaproszenie w ramach akcji Koalicji Obywatelskiej „Kobiety na wybory w województwie śląskim” przybyła do Raciborza silna grupa kobiet naszej formacji aby promować udział pań w nadchodzących wyborach. Występujące podczas konferencji posłanki: Izabela Leszczyna, Katarzyna Lubnauer i Monika Rosa podkreślały rolę kobiet w otaczającej nas rzeczywistości społeczno – gospodarczej, ich potencjał i możliwości. One reprezentują siłę i sprawczość. To są powody dla których na kobiety powinniśmy głosować , a także dla których kobiet powinny się zmobilizować do oddania głosu w tych wyborach.

W swojej wypowiedzi pokreśliłam rolę kobiet zaangażowanych w tworzenie rzeczywistości gospodarczej naszego regionu powołując się na historyczną postać kobiecej przedsiębiorczości jaką była była raciborzanka, przeorysza zakonu Dominikanek Eufemia (Ofka) Piastówna.

Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia mojej wypowiedzi.

Przy okazji tej konferencji redaktor Mariusz Wajdner zadał moim koleżankom posłankom pytanie jak postrzegają moją rolę jako parlamentarzystki. Oto ich wypowiedzi:

Całość relacji nowin.pl tutaj: https://fb.watch/n9jmSIs76Z/

Pisze o tym wydarzeniu portal nowiny.pl: https://www.nowiny.pl/wiadomosci/223900-konferencja-prasowa-gabrieli-lenartowicz-z-udzialem-katarzyny-lubnauer-izabeli-leszczyny-i-moniki-rosy-live.html

a także portal naszraciborz.pl

https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/105917-gospodarka-jest-kobieta-i-wirtualne-pieniadze-na-billboardach–poslanki-po-na-zamku-w-raciborzu-ostro-krytykuja-pis

Leave a Comment