Jubileuszowe uroczystości w powiecie wodzisławskim

W poprzednim tygodniu w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyłam w uroczystej gali „25 lat Powiatowej Oświaty” połączonej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystościach obok władz powiatu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, osoby, które na przestrzeni minionych 25 lat były związane i działali na rzecz powiatowej oświaty, obecni oraz byli dyrektorzy powiatowych szkół i jednostek oświatowych, W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele delegacji gruzińskiej, którzy odwiedzili powiat wodzisławski w ramach współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas gali wręczono statuetki z podziękowaniami za zaangażowanie w tworzenie powiatowej oświaty.

Drugą część uroczystości stanowiły Powiatowe Obchody Dnia Edukacji, w czasie których tradycyjnie przyznano Nagrody Starosty, które są uhonorowaniem nauczycieli, w tym również dyrektorów, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się wyjątkowo sumienną pracą lub zdobyli szczególne osiągnięcia.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 25-lecia Powiatu Wodzisławskiego. Z przyjemnością uczestniczyłam także w obchodach ćwierćwiecza istnienia powiatu wodzisławskiego. W tym roku mija 25 lat od chwili, gdy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę w sprawie zmian w podziale administracyjnym kraju. Przywrócono – zniesiony w 1975 roku – powiat wodzisławski. Obecnie jest on jednym z 380 utworzonych w całej Polsce.

Oto relacja portalu nowiny.pl z tej uroczystości:

https://www.nowiny.pl

Powiat wodzisławski świętuje 25-lecie. Podziękowania na uroczystej sesji [ZDJĘCIA]

Uroczystą sesją Rady Powiatu Wodzisławskiego uświetniono jubileusz 25-lecia powiatu. Do Wodzisławskiego Centrum Kultury zaproszono radnych wszystkich dotychczasowych kadencji, byłych starostów oraz przedstawicieli powiatów partnerskich i samorządów, które wchodzą w skład oraz sąsiadują z powiatem wodzisławskim.

Powiat wodzisławski świętuje 25-lecie. Podziękowania na uroczystej sesji [ZDJĘCIA]

Więcej czytaj: https://www.nowiny.pl/wiadomosci/224681-powiat-wodzislawski-swietuje-25-lecie-podziekowania-na-uroczystej-sesji-zdjecia.html


Opublikowano

w

,

przez