Jak Morawiecki oszukuje chorych

Zapraszam do obejrzenia wideo!
Od nowego roku Narodowy Fundusz Zdrowia dysponuje budżetem o 5 miliardów złotych większym, niż w roku 2020 , choć na skrajnie niedofinansowaną psychiatrię w nowym roku PiS chce przeznaczyć o 100 milionów mniej. Senat zaproponował zwiększenie budżetu na psychiatrię dziecięcą o 80 milionów złotych. Wczoraj, sejmowa Komisja odrzuciła tę propozycję i – można się spodziewać, że to samo zrobi dziś Sejm, głosami PiS-u.
Tymczasem, na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, kontynuując misję „Pierwszego Pinokia RP” obiecuje wirtualną pomoc dla psychiatrii dziecięcej, oszukując chorych i medyków.
Dziś także, Mateusz Morawiecki złożył wizytę na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie powstaje Centrum Badawczo-Wdrożeniowe. W takim centrum, jak stwierdził, będzie można wręcz stworzyć szczepionkę na COVID. To są najnowsze techniki, najnowsze technologie medyczne, które będziemy tutaj wykorzystywać – mówił Premier .
A to ciekawe! Bo na badania dot. COVID-19 rząd PiS wydaje mniej, niż dla ojca Tadeusza Rydzyka:
  • Narodowe Centrum Nauki przeznaczyło na COVIDOWE granty 12 milionów złotych
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dało 100 milionów złotych dla szpitali jednoimiennych na badania nad lekami i terapiami i ma  je rozdysponować
  • Na szczęście Unia Europejska przeznacza 200 milionów złotych dla polskich badaczy, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym
Zaś, szacunkowa wartość wsparcia państwa dla różnych przedsięwzięć ojca Tadeusza Rydzyka sięgnęła już ćwierć MILIARDA złotych, a na dodatek  milion złotych z Polskiego Funduszu Rozwoju dla ojca – przedsiębiorcy, który rzekomo stracił na COVID-zie (jednak, chyba nie na datkach na tacę bo w jego przypadku lockdown nie obowiązywał).

 


Opublikowano

w

przez