Interpelacja nr 19645 ws. represjonowanych pionierów edukacji domowej Pawła i Marzeny Zakrzewskich.

Interweniowaliśmy jako posłowie w interpelacji nr 22451 w sprawie edukacji pozaszkolnej realizowanej przez edukatorów domowych  Marzenę i Pawła Zakrzewskich. Czytaj o tym także tutaj:

http://gabrielalenartowicz.pl/poslowie-pytaja-o-dostep-edukacji-domowej-polsce/

Pionierzy tej formy nauki byli szykanowani i represjonowani tak , zdecydowali opuścić kraj.  Kiedy Zakrzewscy wrócili do kraju jesienią 2016 roku stali się celem ponownych bezpardonowych, wielowymiarowych ataków ze strony niektórych funkcjonariuszy państwowych. I tak pozbawiano ich majątku, poszukiwano, a nawet uchylano im stopnie awansu naukowego. Mimo to Paweł i Marzena od nowa rozpoczęli swą tytaniczną pracę i to mając jeszcze przeciw sobie cały nieprzychylny aparat państwa. Pod koniec 2020 roku zakończyła się ostania z ponad setki spraw i postępowań – wszystkie wygrali . W obronę https://edukacjaspersonalizowana.com/archiwum-newsletterow/dyskryminowanych i represjonowanych twórców zaangażowanych było łącznie 274 parlamentarzystów – przedstawicieli https://www.youtube.com/watch?v=6CVjr4HmESQwszystkich opcji politycznych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Najwyższa Izba Kontroli, ministerstwa, prezydent i premier, organy kontroli i ścigania, prokuratury, wreszcie Sądy wszystkich instancji. Włączyły się też instytucje międzynarodowe. Jednak wyroki sądów nie są dalej respektowane. Pytamy o to ministerstwo sprawiedliwości.

Interpelacja nr 19645 

Interpelacja nr 19645-1 Zakrzewscy szykany kopia

Poniżej podziękowania dla wszystkich, którzy  starali się pomóc w tej sprawie, a które zamieścili na You Tube  państwo Zakrzewscy

I odpowiedź ministerstwa sprawiedliwości

ODPOWIEDŹ na Interpelację nr 19645

ODP Interpelacja nr 19645 zakrzewscy szykany kopia


Opublikowano

w

,

przez