10 października w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w przemianowanej z PWSZ na Akademię Nauk Stosowanych raciborskiej uczelni.

W marcu 2023 roku doszło do zmiany nazwy uczelni. Akademia zyskała nowy sztandar. Rektor ocenił proces dydaktyki jako stabilny. Rekrutacja zakończyła się przyjęciem 539 studentów na 13 kierunków. Paweł Strózik podkreślił, że w dobie depopulacji to dobry wynik. – Największą popularnością cieszą się pielęgniarstwo, filologia, kierunki inżynierskie, bezpieczeństwo państwa oraz pedagogika.

Byłam gościem Akademii i zabierając głos z mównicy zwróciłam uwagę, że w dobie różnych zagrożeń przed obawami chronią nas prawdy podstawowe, a poznanie to droga ku światłu, a nie w mroki niepewności. – Kroczmy tam z uśmiechem, z radością, wszyscy razem na tej drodze kierujmy się prawdą, a nie kłamstwem, szacunkiem, a nie pogardą i miłością, a nie nienawiścią. Niezależnie od poglądów, rasy, religii – mówiłam.

Oto moje wystąpienie:

Więcej informacji w relacji portalu nowiny.pl

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/224494-rok-zbierania-plonow-z-wczesniej-posianych-ziaren-rektor-strozik-otworzyl-nowy-rok-akademicki-w-ans-raciborz.html