Z przyjemnością gościłam 27 stycznia na kolejnym święcie pietrowickiego biznesu, które tradycyjnie od kilku lat odbywa się w sali Centrum Społeczno – Kulturalnego, także symbolu gminnej sprawczości inwestycyjnej.

Gala Przedsiębiorczości w Pietrowicach Wielkich to nie tylko okazja do uhonorowania tych, którzy odnoszą sukcesy w działalności gospodarczej, ale także do podkreślenia znaczenia przedsiębiorczości dla rozwoju gminy i jej społeczności.

To święto całej społeczności lokalnej, to okazja do wyrażenia wspólnotowej dumy z wartości jaką stanowią dobra praca i będący jej miarą – sukces!.

W wystąpieniu otwierającym galę wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek – powiedział m.in.” To wyjątkowa okazja, by docenić i uhonorować przedsiębiorców, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i determinacją przyczyniają się do rozwoju naszej gminy „.

Przedsiębiorcy z terenu gminy Pietrowice Wielkie, to zdaniem Andrzeja Wawrzynka, ludzie niezłomni, którzy w niepewnych czasach nie tylko potrafią przezwyciężyć trudności, ale także kształtują rynek, dbając zarówno o swoje marzenia, jak i o dobro pracowników, klientów i partnerów.

Zaznaczył, że gmina Pietrowice Wielkie jest otwartym miejscem dla biznesu, zachęcającym do inwestycji i rozwoju, a symboliczne nagrody wręczane w dorocznej Gali to bodziec do dalszego rozwoju, a także inspiracja dla innych, którzy chcieliby podążać śladami laureatów.

Miałam zaszczyt wręczać nagrodę państwu Sylwii i Robertowi Mellerom, którą uzyskali w kategorii „Prężne gospodarstwo”.

Nagrody w 3 kolejnych kategoriach otrzymali:

W kategorii „Nowy inwestor/inwestycja” : Patryk Stanienda za produkcję wrzosów w Żerdzinach oraz Karolina Zymla, właścicielka sklepu w tej samej miejscowości.

W kategorii „Solidny produkt/usługa” wyróżnienie otrzymali Paweł Niżborski, właściciel firmy Fotovolt z Cyprzanowa, specjalizującą się w branży elektroenergetycznej oraz Damian Rajczyk, właściciel przedsiębiorstwa MebRaj z Samborowic, za produkty meblarskie .

W kategorii „Młoda firma” jury wyróżniło Matthausa Klimaszkę, fotografa z Cyprzanowa oraz Iwonę Jureczkę, właścicielkę restauracji Gospoda u Kowala w Pietrowicach Wielkich.

Nagrody wręczał Wójt Pietrowic Wielkich oraz towarzyszący mu na scenie zaproszeni na Galę goście.

W wywiadzie udzielonym Raciborskiej Telewizji Kablowej stwierdziłam, że solidna praca i otwartość na inwestycje jest zawsze zalążkiem sukcesu – tak samo w Pietrowicach jak i w Nowym Jorku, bowiem miejsce prowadzenia biznesu w dzisiejszych czasach i funkcjonujących technologiach nie ma żadnego znaczenia.

Licznie zgromadzoną na Gali publiczność bawił w ramach części artystycznej imprezy kabaret „Chyba”z Wrocławia, a uroczystość uświetniły także występy orkiestry pod batutą Krzysztofa Fulneczka z solistami Magdaleną i Kamilem Klimkami.

Zabawa taneczna trwała do białego rana.