Z facebooka: Moje stanowisko w sprawie ustawy „Za życiem” – czyli „4 000+”

Zajęłam zdecydowane stanowisko w sprawie podpisanej ostatnio przez prezydenta  nieetycznej ustawy o obłudnej nazwie  „Za  życiem”. To jest moje NIE!” dla kupowania i wymuszania  bohaterstwa związanego  z urodzinami  niepełnosprawnego dziecka. To jest moje „TAK!” dla obowiązkowego wsparcia państwa dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przez całe życie. Poniżej moje wypowiedzi w Sejmie RP na temat tej ustawy i problemów osób niepełnosprawnych.

Także zamieszczam fragment wywiadu udzielonego Raciborskiej Telewizji Kablowej podcza „śniadania prasowego” dla reginalnych mediów w moim biurze poselskim.

Załączam też kilka fotografii z „IV Dnia Anioła” , imprezy integracyjnej organizowanej dorocznie w różnych miejscach przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rybniku. W tym roku zaprosili mnie uczestnicy i pracownicy WZT2 „Latarnia” w Niedobczycach. Było to pełne radości i dobrych uczuć spotkanie podopiecznych warsztatów, ich opiekunów i osób, którym leży na sercu wsparcie wszystkich działań umożliwiających aktywne uczestnictwo niepełnosprawnych osób w życiu ich społeczności.

zestaw-na-wwww

Prace wykonane w pracowni ceramicznej, krawieckiej, stolarskiej i wikliniarskiej były przedmiotem licytacji, z której dochód przeznaczony został na wspólną wycieczkę uczestników warsztatów. Ja wylicytowałam ceramicznego „Anioła Troski” który stanie obok innych aniołów stróżów mojego domu i mojej rodziny. Dziękuję kochani!


Opublikowano

w

przez