25,26 marca to ostatnie dni 10 -cio dniowej wizyty Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Śląsku.

Była to wizyta pełna szacunku, odpowiedzialności za słowa, pozytywnych emocji i konkretnych rozwiązań dla Polski i naszego regionu!

Tak też Donald Tusk podsumował ten pobyt na pożegnalnym spotkaniu z przyjaciółmi na Śląsku.

Ostatnie spotkania poprzedziło zaproponowanie przez Lidera Platformy Obywatelskiej w czwartek na otwartym spotkaniu w Częstochowie tzw. „babciowgo”, czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy.

Na podniesione przez rządzących zarzuty, że mówiąc o katastrofalnym stanie finansów państwa Koalicja Obywatelska proponuje kolejne wydatki bez pokrycia – w odpowiedzi zapraszam do zapoznania się z poniższym materiałem Macieja Sztompke zamieszczonym na jego profilu fb.

Jedno z najważniejszych spotkań na w tych dniach to rozmowy z młodym pokoleniem wyborców i wystąpienie Donalda Tuskana na spotkaniu z młodzieżą w Sosnowcu na mityngu Rafała Trzaskowskiego „Campus Polska Przyszłości” .

Równie istotne było spotkanie z nauczycielami w Siemianowicach oraz spotkanie otwarte z mieszkańcami Zagłębia Śląsko – Dąbrowskiego w Sosnowcu . Poniżej zapis spotkania.

Zamknięcię tourne Przewodniczącego po województwie śląskim nastaiło na otwartym spotkaniu w Sosnowcu. Ponad 1000 osób i szczery dialog! Obejrzyjcie.

Briefing Donalda Tuska w szybie WIlson w Katowicach na pożegnanie Śląska