CPK i KDP – tym razem mocno o tym czym grozi realizacja tych inwestycji

Podczas 55. posiedzenia Sejmu IX kadencji (26 maja 2022) odbyła się burzliwa debata w ramach pytań w sesji informacji bieżącej. Przedstawiciele Klubu Koalicji Obywatelskiej żądali odpowiedzi na temat działań rządu związanych z inwestycjami wokół CPK i KDP. Niestety – niemal zignorowana przez media.

Inwestycje CPK zagrażają tysiącom polskich rodzin pozbawieniem dorobku pokoleń w sposób urągający sprawiedliwości społecznej i nie gwarantującym odtworzenia majątku w tym samym standardzie.

Zabrałam głos w sprawie wywłaszczeń i odszkodowań związanych z planami budowy linii KDP w naszym regionie i w całym kraju.

Poniżej moja wypowiedź:

Profil facebookowy Nie dla projektów CPK w całej Polsce zamieścił listę posłów wraz z podziękowaniami za wystąpienia w tej sprawie. Oto lista i zdjęcia

Szczególne podziękowania dla posłów: Iwona Śledzińska-KatarasińskaMaciej LasekMaria Małgorzata Janyska – polityk, posłanka na Sejm RPRafał Adamczyk Ireneusz Raś – Poseł IX kadencji Mirosław Suchoń – poseł na Sejm RP Cezary Grabarczyk Tadeusz Tomaszewski Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP Michał Gramatyka – Poseł RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka – poseł na Sejm RPJan SzopińskiAndrzej Grzyb Poseł na Sejm RP Wojciech Saługa Poseł na Sejm Gabriela Lenartowicz Paulina Matysiak Krystyna Skowrońska Zofia Czernow Krzysztof Grabczuk Jarosław Wałęsa Monika Rosa Sławomir Nitras Krzysztof Gadowski – Poseł na Sejm RP Franek Sterczewski Krzysztof Piątkowski Poseł na Sejm


Opublikowano

w

,

przez