Na zaproszenie gospodarza gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny – Burmistrza Wiesława Janiszewskiego wzięłam udział w dorocznej Gali Biznesu połączonej z wręczeniem nagród gospodarczych Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny „Diament Biznesu 2022”. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Edukacyjnego.

Gala jest formą podziękowania składanego przedsiębiorcom, którzy rozwijając swoje firmy i ich potencjał, jednocześnie budują w gminie wizerunek biznesu odpowiedzialnego, dbającego o zrównoważony rozwój i otoczenie zewnętrzne. Zapewniają także miejsca pracy i wytwarzają produkty, które są doskonałą wizytówką, marką miejscowości.

Podziękowania i gratulacje na ręce przedsiębiorców złożyli Burmistrz Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, którzy wraz z przedstawicielkami kapituły nagrody wręczyli laureatom statuetki symbolizujące tytułowy diament.

Oto laureaci Diamentów Biznesu 2022

Kategoria: Usługi

Nagrodę otrzymała Restauracja „Eden” Jolanta Groborz

Kategoria: Handel

Nagrodę otrzymała firma Przetwórstwo Mięsa i Wędlin Hildegarda Wałach

Kategoria: Produkcja

Nagrodę otrzymała firma Turenwerke sp.z.o.o

W kategorii: Wybitne zaangażowanie społeczne

Nagrodę otrzymuje Piekarnia-Ciastkarnia Tomasz Barański

W kategorii Firma Roku

Wyróżniono Firmę Warsztat blacharsko-lakierniczy Eugeniusz Gembala

Kapituła nagrody w składzie:

Do podziękowań i życzeń dołączyli także goście. W moim wystąpieniu nawiązałam do faktu pojawienia się silnego indywidualnego biznesu w miejscu zlikwidowanych kopalń węgla kamiennego i nazwy nagrody wręczanej na gali. Wszak diament to to przecież chemiczne czysty węgiel. Twardy i szlachetny jak powiedział Burmistrz Czerwionki w swej przemowie. Takim musi być i jest biznes w Polsce w dzisiejszych trudnych czasach. Brawo laureaci!

Dla uczestników wydarzenia wystąpiła Yaga Kowalik.

Więcej czytaj i oglądaj na stronie: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/Nagrody-dla-przedsiebiorcow-Diament-Biznesu-2022/idn:10037

O wydarzeniu napisał też portal knurów.pl

https://iknurow.pl/czerwionka-leszczyny-nagrody-dla-przedsiebiorcow-diament-biznesu-2022/