Aktywnie wspieram i uczestniczę!

Z całej Polski przybyli protestujący od wielu miesięcy przeciw działaniom rządu PiS związanych z projektem CPK i linii Kolei Dużych Prędkości . Są to rodziny zagrożone niesprawiedliwymi wywłaszczeniami a także osoby sprzeciwiające się konsekwencjom zmian prawnych związanych z tym projektem. Wraz z posłami Maciejem Laskiem, Karoliną Pawliczak, Bożeną Żelazowska\a Iwoną Śledzińską-Katarasińską spotkaliśmy się na placu Charlesa de Gaulle’a po czym przemaszerowaliśmy Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki

Oto relacje i zdjęcia z manifestacji wykonane przez uczestników tejże.„Jesteśmy tu z obywatelami bo trzeba ich bronić przed opresyjną władzą. To nasz, poselski obowiązek” – mówiłam w swoim wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.

Na protest do Warszawy przyjechali zdesperowani mieszkańcy z całej Polski, bo na ich krzywdzie i na ich koszt PiS roi sny o swej potędze – Polskie państwo nie jest własnością Morawieckiego, Ziobry ani Kaczyńskiego – oni je Polakom ukradli ! Jak zaborcy!Wasze domy, pola, gospodarstwa nie są własnością ani Horały, ani Wilda – oni chcą wam je ukraść!

A symbolem patriotyzmu tej władzy jest ławeczka bo warta jest dla nich tyle, ile oferują staruszce za dom, w którym mieszkała całe życie i z którego ją wyrzucą!Hańba! Wspólnie położymy temu kres! Tandetne ławeczki już spływają z deszczem a ta antypolska władza już nie długo przeminie z wiatrem!I parę zdjęć spod Pałacu Prezydenckiego dzięki postom grup „Skreśleni prze CPK” i „Nie dla wariantu KDP CPK”


Opublikowano

w

,

przez