Wzięłam udział w akcji promocyjnej Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej „Przypilnuj wyborów” w naszym regionie. Promocję tej inicjatywy zorganizowano w Rybniku 21 czerwca br. Akcja polityków Koalicji Obywatelskiej miała odbyć się na rynku w Rybniku, jednak z powodu ulewnego deszczu skończyło się na konferencji prasowej w biurze poselskim Marka Krząkały. Obok mnie w twarzami akcji byli posłowie: Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski. obecni byli radni z Rybnika, Jastrzębia – Zdroju, radny Sejmiku Śląskiego z Czerwionki – Leszczyn – Grzegorz Wolnik oraz starosta rybnicki Damian Mrowiec.

Podczas konferencji zabrałam głos:

O konferencji napisał portal nowiny.pl Oryginał tekstu tutaj: https://www.nowiny.pl/wiadomosci/221407-oni-maja-kase-ale-my-mamy-was-koalicja-obywatelska-poszukuje-mezow-zaufania-do-komisji-wyborczych.html

„Oni mają kasę, ale my mamy was”. Koalicja Obywatelska poszukuje mężów zaufania do komisji wyborczych

Akcja „Przypilnuj wyborów” schodzi na poziom powiatów. Lokalni politycy Koalicji Obywatelskiej przekonują, że jesienią rząd PiS nie będzie grał fair-play, bo ma zbyt dużo do stracenia. Stąd apel do mieszkańców, aby zgłaszali się na „mężów zaufania”. To funkcja społeczna, za którą przysługuje dieta. Ile można zarobić na pilnowaniu wyborów?

Tutaj video z całej konferencji: