❓ Martwi Was szalejąca drożyzna, najwyższa w Europie inflacja, coraz to wyższe raty kredytów, upadające firmy? Rząd się tym nie przejmuje!
👉🏻 Pandemia koronawirusa niemal zdziesiątkowała europejskie gospodarki.
Miliony ludzi dotyka także pogłębiający się kryzys gospodarczy.
🇪🇺 Państwa Unii Europejskiej postanowiły jednak ratować swoich obywateli poprzez m.in. wydatkowaniem pieniędzy z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
❌ Niestety, polski rząd w swoim cynizmie i bucie ciągle zawodzi oczekiwania i potrzeby ludzi.
❓ Dlaczego?
Gdy większość państw spokojnie dysponuje już środkami z UE, ratując w ten sposób krajowe gospodarki, Polska nie otrzymała nawet zaliczki! A wszystko to przez uparte naruszenia zasady praworządności i brak woli #PiS wycofania się z niekonstytucyjnych i niedemokratycznych zmian ustaw.
🔻 Co więcej, ostatnio dowiadujemy się, że podobno Polska tych pieniędzy nie potrzebuje. Najpierw poseł Bielan, a później wiceminister informują, że rozważany jest plan wycofania się Polski z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
❓ Co będzie to oznaczać? Nie otrzymamy centa na ratowanie naszej gospodarki. Żadna gmina, żadna firma i żaden przedsiębiorca nie zobaczy na oczy pieniędzy, które mogłyby uratować jego sytuację finansową. Polskie samorządy i przedsiębiorstwa opanuje stagnacja i brak perspektyw. Jak polska, zniszczona pandemią i kryzysem gospodarka ma konkurować na europejskim, wspólnym rynku z firmą np. Z Hiszpanii, która skutecznie (dzięki pieniądzom z Funduszu Odbudowy) poradziła sobie ze skutkami epidemii i kryzysu?
👉🏻 270 miliardów złotych. Tyle będzie kosztować nas cynizm i otwarta wojna przeciwko UE, którą prowadzi Kaczyński, Morawiecki i Ziobro.