Antyniemiecka krucjata tej władzy przybiera na sile. Dziś jej ofiarami stały się dzieci z niemieckiej mniejszości, obywatele polscy.
◾️ W piątek, 4. Lutego minister edukacji i nauki opublikował rozporządzenie, które zakłada, że od 1 września 2022 roku zmniejsza się ilość godzin nauki języka niemieckiej dla mniejszości.
?? Tym samym finansowanie zmniejszy się o 10 mln miesięcznie.
Tylko 2022 roku oznacza to to zabranie samorządom 40 milionów złotych!
Podobno na naukę języka polskiego w Niemczech.
Choć w tym czasie na naukę języka polskiego dla dzieci Polaków zamieszkujących w RFN niemieckie landy wydają zgodnie z zapotrzebowaniem Polonii 295 mln zł rocznie.
? Warto dodać, że ów zapis będzie dotyczył TYLKO mniejszości niemieckiej. Do tej pory dzieci mogły pobierać w szkołach naukę języka niemieckiego w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Od nowego roku szkolnego będzie to jedna godzina tygodniowo.
◾️ To absolutnie niekonstytucyjne, niezgodne z traktatami międzynarodowymi oraz po prostu głupie…
☝️Reprezentując Subregion Zachodni Województwa Śląskiego zamieszkiwany przez znaczną część obywateli deklarujących przynależność do mniejszości niemieckiej wielokrotnie mówiłam, jakie zagrożenie niesie przyjęcie wspartej przez resort Czarnka poselskiej poprawki Solidarnej Polski do projektu budżetu państwa na 2022 r.
?? Zapraszam do obejrzenia mojego wystąpienia podczas wysłuchania zorganizowanego przez klub Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie.

https://gabrielalenartowicz.pl/nowa-ustawa-pis-uderza-mniejszosci-narodowe-rp/

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: