Młodzież Liceum Sztuk Plastycznych z Raciborza w Sejmie

Na moje zaproszenie przybyła by zwiedzić gmach Sejmu RP grupa uczniów wraz ze swoją wychowawczynią, panią Joanną Kazimierczak z Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu.

Jak zwykle przy takich okazjach korzyść, mam nadzieję, odniesliśmy obopólną.

Z pomocą przewodniczki i uzupełnieniem w postaci moich komentarzy i refleksji młodzież dowiedziała się nie tylko jak pracuje sejm na posiedzeniach plenarnych ale także jak przebiega cały proces legislacyjny każdej ustawy i jak nad nim pochylają się pieczołowicie posłowie pracując w komisjach sejmowych.Z kolei ja towarzysząc grupie w zwiedzaniu Warszawy i realizując wraz z nią popołudniowy program wycieczki dowiedziałam się o wielu interesujących sprawach z życia młodych, ale już prawie dorosłych ludzi, mających swoje problemy i radości.

W Zachęcie wymieniliśmy poglądy na temat oglądanych aktualnych wystaw (Mariusza Wilczyńskiego – wystawę animacji i scenografii do jego filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, zbiorczą wystawę malarstwa łódzkiego surrealisty Jerzego Krawczyka i poruszający projekt badawczo – artystyczny dotyczący dziejów holocaustu „Kryjówki. Architektura przetrwania”.


Na zakończenie dnia obejrzeliśmy wspólnie spektakl muzyczny Carla Orffa „Carmina Burana” w Teatrze Wielkim, który zrobił na nas ogromne wrażenie perfekcyjnym występem chóru i efektami scenografii cyfrowej.

Po koncercie pełni wrażeń wróciliśmy razem do Raciborza.

Zmęczeni , ale zadowoleni…:)

Opublikowano

w

,

przez